bannerzgorajZagorje 01

Torek, 26 Junij 2018 12:29

4 zlata odličja na balkanskem prvenstvu

BalkanskoPrvenstvo

Minuli vikend se je v Sarajevu odvilo balkansko prvenstvo v kickboxingu za disciplini kick-light in low-kick, kjer se je slovenska izbrana vrsta v konkurenci 210 borcev iz 10 držav osvojila 4 zlata odličja ter po dve srebrni in štiri bronaste medalje.

Med mladinci so iz najvišje stopničke zmagovalnega odra slavili Janez Peršolja (low-kick, starejši mladinci do 57 kg) ter Glen Aničič (kick-light do 63 kg) in Mark Antonij Pekovič (kick-light do 69 kg), med člani pa Edi Jerman (kick-light do 89 kg).

Slovenski uspeh so s srebrnimi odličji začinili še Domen Janušič (kick-light, mladinci do 74 kg) in Timi Frangež (low-kick, člani do 75 kg) ter Jakob Šimnic (kick-light, člani do 63 kg), Jernej Horvat (low-kick, mlajši mladinci do 57 kg), Nani Pivec (low-kick, mlajši mladinci do 81 kg) in Nik Arnšek (low-kick, starejši mladinci do 60 kg). Mark Antonij Perkovič je bil proglašen za najboljšega mladinca v disciplini kick-light.

»Za nami je odlično organizirano in izjemno uspešno prvenstvo saj se iz Sarajeva vračamo s kar štirimi naslovi balkanskih prvakov. Posebej bi pohvalil tudi naše tekmovalce v ringu, ki so se na tem prvenstvu soočili z močno konkurenco saj borci iz tega prostora krojijo sam vrh tudi na svetovnih in evropskih prvenstvih,« je strnil vtise predsednik kickboxing zveze Slovenije in aktualni predsednik balkanske kickboxing zveze Vladimir Sitar.